هزار و یک شب

درود<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

۱- ماجرای صنعت نفت ما هم دست کمی از ماجراهای هزار و یک شب نداره. ماجرایی که از تخلفات تیم راه آهن در بازیهای سال قبل شروع شد و الآن هم که لیگ سال بعد شروع شده،  بعد از شکایت به نهادهای مختلف هنوز ادامه داره. فدراسیون که اعلام کرده بود رای دیوان عدالت اداری رو قبول میکنه هم متاسفانه امروز اعلام کرد که به رای صادر شده دیوان اعتراض داره. ظاهرا فقط اگر رای به نفع فدراسیون باشه قابل قبوله! تازه راه آهن هم اعلام کرده حالا که اینطوره ما هم به فیفا شکایت میکنیم! خدا آخر و عاقبت همه ما رو به خیر کنه. راستش دلم نمیخواست ماجرای صنعت به اینجا کشیده بشه. من طرفدار یک صنعت برزیلی قدرتمندم نه تیم ضعیف پارسال، اما حالا که کار به اینجا رسیده هم دیگه نمیشه کاریش کرد. به هرحال ما که نباید کم بیاریم! درست نمیگوم کا!؟

۲- فیدوس هم بالاخره دفتردار شد. خیلی وقته که اینجا نیومدم و دلیل اصلیش هم پیدا کردن مکانی برای فیدوس و انجام کارهاش و آماده کردنش بود. فعلا نمایندگی شرکت فراسو رو هم گرفتیم که شاید حداقل هزینه جامون تامین بشه و با صحبتهایی که با شرکا انجام دادم 10% از سود فروشگاه به مجله فیدوس میرسه. البته تا حالا که همش ضرر بوده! پس بشتابید و فروشگاه رو به دوستاتون معرفی کنید تا دفتر فیدوس تعطیل نشه.

 آدرس: آبادان- انتهای بازار جمهوری (جایی که دنیا تموم میشه!)

۳- این مورد باز هم به فیدوس برمیگرده. فیدوس مدتهاست که بروز نشده. دلیلش نبود مطلب نیست اما از شما چه پنهون که دلیلش بی کیفیتی مطالبه. دوست ندارم که فیدوس ما بی کیفیت منتشر بشه. دلیل دیگرش هم اینه که متاسفانه بعضی از دوستان هُلی شدن! یعنی تا بهشون فشار نیاری مطلب نمینویسند. و مورد دیگه هم اینکه دلم میخواد کل مطالب رنگ و بویی محلی داشته باشه. و به امید خدا سعی میکنیم که از این به بعد بیشتر به این سمت که هدف اولیه فیدوس بریم. با داشتن دفتر حالا بهتر میتونیم نویسنده و همکار جذب کنیم. آهای همکاران قدیمی بشتابید تا بقیه جای شما رو نگرفتن!

۴- آبادانیهای ساکن آبادان تا حالا دقت کردن که چقدر شهر در زمینه مسائل فرهنگی قویه؟ دلیلش فکر میکنید چیه؟ داشتن اداره ارشاد قوی؟ میراث فرهنگی قوی؟ حوزه هنری قوی؟ .... قوی؟ یا تمام موارد؟ آره درسته گزینه همه موارد درسته. و دقیقا بعلت کار نکردن تمام بخشهای فرهنگی ماست که چنین از آخر صف در این زمینه اولیم! مدارس تاریخی ما یکی یکی داره توس اداره به اصطلاح آموزش و پرورش تخریب میشه. جاهای تاریخی ما بدون شناسانده شدنش به حتی خود مردم آبادان داره از بین میره. مثلا سینما هندی که شرط میبندم 99% شما اون رو ندیدین طبق آخرین اطلاعات توسط پتروشیمی تخریب شده و به خاطره ها رفته. بازسازی مسجد رانگونیها نیمه کاره رها شده. موزه کامل نشده. قبرستان انگلیسیها شده شیره کش خونه. آره آبادان احتیاج به یک رفرمیسم کامل در زمینه فرهنگش داره و البته این خود مائیم که باید هرچند اندک به رشدش و تغییر عادت مسوولینش کوشا باشیم. حالا چقدر موفق بشیم خدا عالمه. امیدوارم که بالخره یک مسوول واقعا فرهنگی هم برای این شهر انتخاب بشه.

.

.

.

.

.

۱۰۰۰- فیلم دایره جعفر پناهی رو دیدین؟ برای کسانی که ندیدن عرض کنم که این فیلم درباره مشکلات زنان در جامعه ایرانه. فیلم از ماجرای تولد یک نوزاد دختر شروع میشه و داستان به طرز جالبی ما رو از مشکلی به بغل مشکل گروه دیگری از زنان و دختران پرتاب میکنه و آخرش بصورت ... تموم میشه (عمدا نگفتم که هر کس ندیده  بره و ببینه!) حالا چرا این ماجرا رو گفتم؟ چون به نظرم ما همه مشکلات و سختیها و چاره کار رو میدونیم اما به طرز عجیبی عادت داریم که دور خودمون بچرخیم و مشکلات رو به بقیه نشون بدیم و با دست دست کردن، فقط از بقیه انتظار داشته باشیم که مشکلاتمون رو حل کنن. به نظر شما اینطور نیست؟

۱۰۰۱- ماجرای صنعت نفت ما هم دست کمی از ماجراهای هزار و یک شب نداره. ماجرایی که ...

/ 0 نظر / 19 بازدید